• +90 535 212 53 31

Yönetim Kurulu

 İSTOÇ YÖNETİM KURULU


NAHİT KEMALBAY
Yönetim Kurulu Başkanı

1948, Ardahan doğumlu olan Nahit Kemalbay, 1975 dönemi İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Üyesi olan Kemalbay, Chemiplastica Özbay Plasik Melamin Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı, Altıntel Kimya Ticaret ve Sanayi AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı, İnan Led Aydınlatma Sistemleri Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunuyor. Nahit Kemalbay ayrıca Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), Plastik Sanayi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi (PAKOP) Denetim Kurulu Başkanlığı, Plastikçiler Vakfı ve Kars Ardahan Iğdır Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde de yer alıyor. Evli ve iki çocuk babası.


ÖNER YÜKSEL
İkinci Başkan

1955, İstanbul doğumlu olan Öner Yüksel, 1977 dönemi İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. 1974 yılından bu yana İstanbul Tahtakale’de kırtasiye ve defter imalatı işiyle uğraşan Yüksel, geçmiş dönemde İSTOÇ Yönetim Kurulu Muhasip Üyeliği görevinde de bulundu.


MEHMET DUYULMUŞ
Başkan Yardımcısı

1950, Kayseri doğumlu olan Mehmet Duyulmuş, Saint Benoit Fransız Lisesi mezunu ve iktisatçı. Aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren Duyulmuş AŞ, Prolog Ltd. Şti ve Fempa Ltd. Şti firmalarında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor. Eğitim kurumu ve vakıflarında yönetim kurulu üyeliği yapıyor. Evli ve iki çocuk babası.


AHMET KOÇ
Üye

1958, Trabzon doğumlu olan Ahmet Koç, 1980 yılından bu yana Yeni Koç Plastik Pet ve Kuyumculuk ürünleriyle imalat ve toptancılık işiyle ilgileniyor. Sekiz yıl İstanbul Sanayi Odası 39’uncu Meslek Komitesi Başkanlığı’nda görev alan Koç¸12 yıl İSTOÇ İş Adamları Derneği’nin (İSTOÇDER) Başkanlığı görevini üstlendi. Şu an Ağaoğlu My World Sitesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Trabzonlu İş Adamları ve Bürokratlar Derneği (TİAB) Başkan Vekilliği, Bayrampaşa Polis Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Plastik Sanayi Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi (PAKOP) Denetim Kurulu Üyeliği görevlerine devam ediyor. Evli ve dört çocuk babası.


M. MUSTAFA GÖNÜL
Üye

1960, İstanbul doğumlu olan Mustafa Gönül, Pertevniyal Lisesi mezunu. Finans, inşaat ve züccaciye ithalatı sektörlerinde ticari hayatına devam ediyor. Evli ve iki çocuk babası.


AYDIN DELİ
Üye

1965, Siirt doğumlu olan Aydın Deli, ÖZ-CAR aile şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütüyor. 1991 yılında kurulan şirketleri, İstanbul’da ticari plaka, ikinci el otomobil alım ve satımı, akaryakıt, tekstil, turizm, inşaat ve ithalat alanlarında faaliyet gösteriyor. Deli, evli ve sekiz çocuk babası.


FETTAH SARI
Üye

1967, Antalya doğumlu olan Fettah Sarı, 1979 yılında İstanbul’da kurulan Sedef Okey Oyun Aletleri firmasının sahibi. Fettah Sarı, aynı zamanda Eser İthalat firması çatısı altında ithalat yapmaya devam ediyor.


TUNCAY ASLAN
Üye

1959, Ardahan doğumlu olan Tuncay Aslan, İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu. Züccaciye sektöründeki 36 yıllık sektör birikimiyle 2003 yılında kurduğu Schafer markasının Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam ediyor. Ev ve Mutfak Eşyaları Federasyonu (EVFED) Yönetim Kurulu Üyesi, Züccaciyeciler Derneği (ZÜCDER) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ardahan Çıldır Karakale Köyü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi faaliyetlerinde bulunuyor. Evli ve üç çocuk babası


HASAN KARAKUŞ
Üye

1958, Malatya doğumlu olan Hasan Karakuş; ilk, orta ve lise öğrenimine İstanbul Fatih’te devam etti. 1972 yılında Tahtakale’de kurdukları aile şirketinde ticari hayatına başlayan Karakuş, halen teknik el aletleri sektörü ve farklı iş alanlarında imalat ve sanayici olarak ticari hayatına devam ediyor. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve dernek kuruculuğunda aktif görevler alan Karakuş, şu an Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Derneği’nin (MASTÖB) Genel Başkan Vekilliği’ni ve Halk Oyunları Federasyonu’nun vakıf yönetiminde görev alıyor. Evli ve beş çocuk babası


MUĞDAT KARGUN
Üye

1966, Ardahan doğumlu olan Muğdat Kargun, inşaat ve otomotiv sektöründe ticari hayatına devam ediyor. İSTOÇ Yönetim Kurulu Üyeliği görevinin dışında İSTOÇ İş Adamları Derneği (İSTOÇDER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve İstanbul Galericiler Odası Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini de üstleniyor. Evli ve dört çocuk babası.


HİKMET BİLEN
Üye

1974, Adıyaman doğumlu olan Hikmet Bilen, teknik lisede elektronik eğitimini tamamladıktan sonra sekiz yıl büyük bir markanın teknik bakım servisliğini yaptı. 1997 yılında kardeşleri ile birlikte kurdukları aile şirketleri Menzir Madeni Eşya Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti’de, imalat ve pazarlama yapan Bilen, mutfak eşyaları ve züccaciye sektöründeki aktif iş hayatına devam ediyor. Evli ve dört çocuk babası


YAŞAR GÖNENÇ
İSTOÇ Denetim Kurulu Üyesi

1950, Malatya doğumlu olan Yaşar Gönenç, Adana İktisadi Ticari İlimler Akademisi Maliye Muhasebe Bölümü mezunu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın çeşitli kademelerinde görev yapan Gönenç, 1980 yılında İstanbul Tahtakale’de ticarete başladı. Gönenç, halen Yaşar Çorapları adı altında çorap imalatı ve pazarlaması yapıyor


NECATİ YAŞAR
İSTOÇ Denetim Kurulu Üyesi

1955, Artvin doğumlu olan Necati Yaşar, 1974 yılı İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi ve 1976 yılı Yapı Dalı üzerine master programı mezunu. 1988 yılında İSTOÇ Yönetim’de Kontrol Mühendisi olarak başladığı kariyerine, 2000-2015 yılları arasında Genel Müdür olarak devam etti. Evli ve bir kız babası.


FUAT ÇİFTÇİ
İSTOÇ Denetim Kurulu Üyesi

1966, Ağrı doğumlu olan Fuat Çiftçi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Yönetim Ekonomisi yüksek lisansı mezunu. 1998 yılında kurduğu ofisinde halen Mali Müşavirlik hizmeti veriyor. 2013 yılında yapılan İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Odası seçimlerinde Disiplin Kurulu üyeliğine seçildi. 2016 yılında İstanbul Bağımsız Denetim AŞ’nin kurucu ortakları arasında yer aldı ve halen bu alandaki faaliyetlerine devam ediyor. Evli ve dört çocuk babası.